کاشت مو طبیعی اصفهان

تکثیر سلولی آینده درمان طاسی مو

تکثیر سلولی (کلونینگ) آینده درمان طاسی مو

کلونینگ چیست؟

کلونینگ روند تولید سلول ها،ارگان ها یا ارگانیسم کامل فقط یک والد می باشد،بر خلاف تولید مثل جنینی که شامل ترکیب DNA از هر دو والد می باشد،کلونینگ منجر به تولید موجودی می شود که یک کپی دقیق DNAاز والد اصلی دارد.

این مسئله مطلوب است در صورتی که DNA والدین خصوصیات مطلوبی داشته باشند همانند فولیکول های موی مقاوم به DHT، انواع مختلفی از کلونینگ وجود دارد که ممکن است در مورد فولیکول های مو به کار رود.

همانند نوع دستکاری DNAگوسفندی به نام Dollyرا تولید نمود،روش جدا کردن موها،روش کپی بردری از سلول های تمایز یافته و رشد ارگان های جدید از سلول های بنیادی هر کدام از این روش ها در زیر توضیح داده شده است و به عنوان یک پایه احتمالی کلونینگ فولیکول های مو ارزیابی شده است.

        کلینیک آفتاب با مدیریت دکتر رجالی ارائه کننده خدمات کاشت موی طبیعی و پیوند موی طبیعی در ایران

انواع کلونینگ چیست؟

1.      روش کلونینگ با استفاده از شیوه جدا کردن

مدتی زیادی است که جراحان پیوند مو راجع به این روش کلونینگ اطلاع دارند و روشی است که نسبت به روش کلونینگ گوسفند Dolly پیچیدگی کمتری دارد.جراحان مشاهده کرده اند که وقتی یک فولیکول مو به صورت تصادفی به دو نیمه تقسیم می شود یک قطعه و گاها هر دو قطعه از فولیکول مو ادامه حیات داده و موی جدیدی تولید می کند، اگر فولیکول دوباره به منطقه دهنده برگردد که جراحان در روش میکرو گرافت را به صورت روتین،فولیکول های قطع شده را به پوست سر بیمار بر می گردانند هر قطعه فولیکول یک کلون DNA دقیق  از نسخه اصلی می باشد،لذا اگر فولیکول موها مقاوم به DHT باشد،کلون ها نیز مقاوم به DHT می باشند. اگر فولیکولی به  دو قسمت فوقانی و تحتانی بریده شود و هر دو قسمت در پوست سر قرار گیرد،نیمه تحتانی گاها ارامه حیات داده و یک نیمه تحتانی که شامل منطقه بالب است را می سازد و این قسمت نهایتا یک موی جدید تولید می نمایند. این روند مشابه ساخت فولیکول مویی است که در ابتدای فاز رشد نرمال فولیکول مو رخ می دهد.اگر فولیکول مو به صورت طولی قطع شود،دو فولیکول زنده می تواند ایجاد شود،گرچه آنها ممکن است موهای نازکتری ایجاد نماید.

2.      کلونینگ سلول های تمایز یافته

چندین سال است که کلونینگ برای سلول های بنیادی جهت مقاصد تحقیقاتی انجام شده است.اخیرا جنبه تجاری دادن به کلونینگ سلول های رسیده پوست انجام شده است.از 20ژوئن سال 2000م،FDA ارگانزایی Apligraft را رسما به ثبت رسانید. Apligraft،یک قطعه پوستی هست که شامل سلول های پوستی انسان می باشد.برای ساختن قطعه Apligraft،سلول های پوستی که از حشفه نوزاد گرفته شده است،در یک محیط مناسب کشت داده شده و اجازه داده می شود که به تعدادی از انواع سلول هایی که پوست انسان بالغ را تشکیل می دهد تمایز یابد.

آیا تکثیر فولیکول های مو در آینده قابل انجام است؟

جواب منفی است زیرا بسیاری از موانع وجود دارد قبل از انکه کلونیک فولیکول های مو یک واقعیت گردد.روش کلونیزه کردن سلول های زایای مو(درمال پاپیلا) از بالب مو وتزریق دوباره آن ها به پوست منطقه دهنده هنوز کامل نشده است.

کاشت مو طبیعی اصفهان
اینستاگرام دکتر رجالی تلگرام دکتر رجالی تماس با دکتر رجالی کلینیک دکتر رجالی فیس بوک دکتر رجالی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کلینیک آفتاب می باشد.
Web Analytics