کاشت مو طبیعی اصفهان

سابقه درمان ریزش مو از گذشته تا به امروز3000سال قبل از میلاد مسیح
انواع کلاه گیس‌ها در بین آشوریها،سومری‌ها، یونانیان و پارسیان ونواحی خاورمیانه شایع بوده و تجویزهایی نیز در 
مورد پیشگیری از ریزش مو انجام می‌گردیده است.

1553 سال قبل از میلاد مسیح
اوّلین دست نوشته پاپیروس عبری مربوط به این زمان کشف شده است که شامل نسخه‌ای است که این نسخه قدیمی‌ترین نسخه‌ای است که در مورد طاسی سر کشف شده است و شامل مخلوطی از اکسید آهن، سرب، مرمر سفید، روغن‌ها،عسل وچربی حیوانات مختلف مانند: مار و کروکودیل و اسب آبی و...... بوده که این مخلوط پس از یک دعای مخصوص به صورت خوراکی مصرف می‌شده است.

1500 سال قبل از میلاد مسیح
کلاه گیس در دربار مصر بسیار شایع بوده وتعداد زیادی انواع کلاه گیس توسط باستان شناسان مربوط به این دوره کشف شده است که از موی انسان یا حیوانات درست شده بودند. همچنین از ریش مصنوعی نیز استفاده می‌شده که نشان دهنده قدرت بوده است.
سابقه درمان ریزش مو در پاپیروس مصری
قسمتی از پاپیروس مصری

420 سال قبل از میلاد مسیح
در یونان باستان، بقراط که پدر پزشکی است، بسیاری از محلول‌های طبی را برای ریزش پیشرونده موهای فرد آزمایش کرد0 وی اوّلین کسی بود که ایده راه حل جرّاحی برای ریزش مو را پیشنهاد نمود. یکی از فرمول‌های وی ترکیبی از مواد مخّدر،خون کبوتر، ریشه چغندر وترب کوهی و ادویه‌جات مختلف بود که به پوست  سر مالیده می‌شد. این معجون برای خود بقراط نیز موثر نبود به گونه‌ای که بقراط نهایتاً کاملاً طاس شد واین نوع طاسی شدید را طاسی بقراطی می‌گویند.
پس از میلاد مسیح تاکنون
از آن پس تاکنون هزاران فرمول دارویی وغیر دارویی وانواع کلاه گیس برای پوشش طاسی به بازار آمده است، اما فقط در قرن اخیر بود که درمان‌های طبّی وجراحی‌های موثر جهت طاسی سر کشف شد.
 
1822میلادی
اوّلین ایده پیوند جراحی مو در آلمان مطرح شد.این مسئله درشهر (Wurzburg)و با تز دکترایی که توسط(J.Dieltenbach) نوشته شد ارائه گردید. در این تز دکترا ایدۀ اوّلیه پیوند موی طبیعی و پوست در حیوانات پیشنهاد شده بود. در طی یک سال بعد هم نوشته‌های پراکنده‌ای در آلمان، انگلیس وفرانسه وژاپن منتشر شد که در مورد گرافت‌های 
موفقیت‌آمیز بزرگ صحبت شده بود.

1939میلادی
در ژاپن دکتر)(shoji Okudaمقاله‌ای منتشر ساخت که در مورد کاشت مو به طریقه پانچ گرافت در سر، ریش، و ابرو توضیح داده شده بود. دکتر(Okuda) به صورت موفقیت‌آمیزی فولیکول‌های مو را از قسمت پشت سر بیماران بر داشته و در نقاط طاس جلوی سر کاشته بود.امّا نوشته‌های وی تحت تاثیر جنگ جهانی دوم در غرب چندان مورد توجه واقع نشد.

1952 میلادی
دکتر (Norman Orentric)پزشک شاغل در نیویورک تحقیقی بر روی بیماری پیسی (vitiligo) انجام می‌داد. مطالعه او مشتمل بود بر جابجا کردن قسمت‌هایی از پوست سالم از مناطق دیگر بدن به منطقه دچار پیسی (viligo). مطالعه او نشان داد که پوستی که از مناطق دارای مو برداشته شده و به نقاط دچار بیماری که مو ندارد پیوند زده می‌شود، شروع به رویش مجدد مو می‌نماید. در مطالعه بعدی وی تعداد 10 عدد گرافتی که با روش پانچ برداشته شده بود را در قسمت جلویی سر بیماری که دچار طاسی شدید بود کاشت واین گرافت‌ها در منطقه جدید شروع به رشد کردند. او این نتایج را منتشر ساخت، اما اکثر پزشکان آن را مردود اعلام کردند. اما چندی بعد این روش که به نام روش استاندارد پانچ 
گرافت معروف است به مدت قریب 20 سال مهمترین روش کاشت مو طبیعی بود.

1978 میلادی
پس از 5000 سال بررسی،بشر اولین دارویی که به طور واقعی بر ریزش موی سر موثر باشد را کشف کرد. این دارو مینوکسیدیل می‌باشد که در اصل یک داروی ضد فشار خون بود. در بیمارانی که تحت درمان با مینوکسیدیل بودند مشاهده شد که به عنوان یک عارضه جانبی دچار پر مویی می‌گردند، و مطالعات بعدی موثر بودن مینوکسیدیل را نشان داده وبعدها فرم محلول آن به بازار آمد.گرچهFDA  محلول مینوکسیدیل را در سال 1988جهت استفاده عمومی تایید نمود. 

سال 1990 میلادی
داروی جدیدی به نام فینستراید،در درمان طاسی موثر شناخته شد این دارو در پیشگیری ازطاسی عملکرد بهتری نسبت به مینوکسیدیل داشت. در سال 1998،FDA  بی‌خطر بودن وموثر بودن این دارو را کاملًا تایید کرد.

سال 1986 میلادی
دکتر (Bob limmer)در یکی از شهرهای تگزاس آمریکا با انجام جدا سازی گرافت‌ها به واحدهای فولیکولی زیر میکروسکوپ و معرفی واحد فولیکولی به عنوان واحد استاندارد جهت کاشت مو انقلابی در عرصه پیوند مو به وجود آورد. این متد تاکنون باعث شده که هر ساله شمار متقاضیان استفاده از روش کاشت مو افزون گردد، وعلّت آن اینست که در طی این روش موها با همان آناتومی طبیعی که در پوست سر رشد می‌نماید،کاشته می‌شود وحاصل آن اینست که نتایج این عمل آنقدر طبیعی است که تشخیص آن از موهای طبیعی فرد غالباً امکان پذیر نیست.

سال 1998
یک کمپانی در کانادا استفاده از نوع خاصی از لیزر کم توان را جهت بهبود طاسی سر پیشنهاد نمود. خلاصه کلام آنکه تمایل به بهتر و زیباتر جلوه کردن و داشتن قیافه‌ای بهتر یک تمایل بشر است و به طور غیر قابل انکار،طاسی باعث از بین رفتن جوانی و زیبایی انسان می‌گردد. ریزش مو آنچه را که چروک در مورد خانم‌ها انجام می‌دهد برای آقایان به ارمغان می‌آورد ودلایل ریزش مو در مورد خانمها بسیار بدتر از چروک صورت می‌باشد. در حالی که بسیاری از آقایانی که اظهار می‌دارند طاسی برای آنها مهم نیست، اگر با یک آرزو می‌توانستند موهای ریخته شده خود را برگردانند لحظه‌ای درنگ نمی‌کردند.
  
سابقه درمان ریزش مو
کاشت مو طبیعی اصفهان
اینستاگرام دکتر رجالی تلگرام دکتر رجالی تماس با دکتر رجالی کلینیک دکتر رجالی فیس بوک دکتر رجالی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کلینیک آفتاب می باشد.
Web Analytics