خدمات کلینیک دکتر رجالی

کاشت موی طبیعی(نواری)


کاشت موی طبیعی(تک تک)


مجموعه کامل لاغری


خدمات پوست و زیبایی

بدون تردید موهای انسان را می توان جزو اولین عامل موثر در حفظ زیبایی و جوانی انسان دانست . و بدون شک، ریزش موی سر انسان، سبب از دست رفتن زیبایی و اعتماد به نفس در انسان می شود.یکی از مهمترین دلایل ریزش مو در خانم ها و آقایان طاسی ژنتیکی یا ارثی می باشد.که این مدل باعث از دست رفتن و ریزش موها به صورت تدریجی شده و گاها افراد در دوران نوجوانی و جوانی شاهد از کم شدن موهای خود شده و نتیجه این عامل سبب، از دست رفتن حفظ اعتماد به نفس در خانم ها و آقایان می شود.
کاشت موی طبیعی
در کشور ژاپن دکتر شوجی اکودا (Shoji Okuda) در سال 1939 میلادی اولین پیوند موی طبیعی را در دنیا ثبت نمود.و پس از آن در سال 1952 دکر نورمن ارنتریچ(Norman Orentrich) پانچ گراف را ابداع کرد.از ان سال به بعد علم و تکنولوژی کاشت موی طبیعی و پیوند موی طبیعی روز به روز کامل تر از قبل شده و هر ساله افراد متقاضی کاشت مو در دنیا و ایران رو به افزایش بوده و بر اساس تکنیک ها و روش های موجود در دنیا درمان خود را آغاز می نمایند.

هزینه کاشت موی طبیعی اصولا بر اساس نوع روش ، تعداد گراف ها ، وضعیت بانک موی بیمار و بر حسب تعداد جلسات مشخص شده تقریبا بین 2 تا 7 میلیون تومان می باشد. عزیزان توجه داشته باشید که در روش پیوند موی نواری اگر که جداسازی  گراف ها توسط میکروسکپ صورت پذیرد به دلیل حساسیت بالای جراحی به زمان و پرسنل بیشتری نیازمند است.لذا شما عزیزان و متقاضیان محترم توجه داشته باشید که هزینه کاشت موی میکروسکپی با غیر میکروسکپی متفاوت بوده.به همین دلیل توصیه می شود فریب کاشت مو ارزان را نخورید چرا که اکثر این پیوند مو ها به روش غیر میکروسکپی و با چشم غیر مسلح انجام می پذیرد و دقیق نمی باشد و این امر سبب ارزانی این نوع پیوند مو ها می باشد.

در روش کاشت موی تک تک به غیر از موارد گفته شده بالا سایز پانچ برداشت نقش بسزایی در هزینه جراحی بیمار ایفا می کند به گونه ای که اکثر پیوند موهایی که در شهر های جنوبی ایران و شیراز انجام می پذیرد با پانچ های درشت بوده که باعث نمای عروسکی در منطقه پانچ و سبب از بین رفتن بانک مو بیمار در منطقه برداشت خواهد شد. لذا توصیه می شود برای کاشت موی خود از تکنولوژی های موجود اطلاع پیدا کنید. به همین امر کلینیک تخصصی دکتر رجالی با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

بسياري از افرادی كه دچار ريزش مو هستند به راحتي نسبت به آن بي اعتنا هستندو به عنوان يك معيار كوچك در زندگي خود و به عنوان چيزي كه ارزش مشغول كردن فكر را ندارد با آن برخورد می کنند. ولي بسياري افراد ديگر درمان طبي يا راه حلهاي زيبايي همانند كلاه گيس يا جراحي و پیوند موی طبیعی را درنظر مي گيرند. براي بسياري از كساني كه واقعاً براي ريزش موي خودكاري مي خواهند انجام دهند، سردرگمي خاصي وجود دارد كه كدام روشي درماني براي ريزش موي آنها مناسب تر است. در اين فصل كوشش شده است تا يك ارزيابي سودمند از درمانهاي موجود براي افراد با درجات مختلف و انواع مختلف طاسي را نشان دهيم.درمان‌هاي آرايشي
درمان‌هاي آرايشی جهت مو، متدهایی  هستند كه ظاهر را تغيير مي دهند ولي بر بدن اثر نمي گذارند و مي تواند قابل بازگشت باشد. روش‌های مدل دادن به مو همانند تراشيدن كامل سر، واستفاده از مدلهاي مختلف آرايش مو و استفاده از روش‌هاي پر پشت تر نشان دادن مو درمانهاي آرايشي هستند. از اين دسته نقاشي كردن سر، يا مواد حاوي فیبر يا غبار، كلاه گيس يا موي مصنوعي و پوشيدن كلاه يا پارچه جهت مخفي كردن ريزش مو است آنها مي­گردد انتخاب مي­نمايند.درمانهای طبّي
در طي درمان‌هاي طبّي از داروهايي استفاده مي شود كه شرايط بدن را تغيير مي دهند. و بر وضعيت ريزش مو تأثير مي گذارند. درمانهاي رايج جهت ريزش مو ممكن است به شكل قرص يامحلول يا تزريق باشند.درمان هاي جراحي
درمانهاي قديمي همانند كم كردن منطقه طاسي و يا برداشتن قسمتي از پوست داراي مو و چرخاندن آن و انتقال به مناطق طاس درحال حاضر معمولاً انجام نمي گيرد.  

در حال حاضر روش ميكروگرافت فوليكولاريونيت شايع ترين شكل ترميم جراحي کاشت مو  است كه امروزه انجام مي شود. قسمتي از فوليكوليهاي موي پشت سر برداشته شده و تقسيم به قطعات فوليكولي مي شود و سپس اين گرافت ها در داخل شكاف هاي بسيار ريز در قسمت جلويي سركاشته مي شود. فوليكول‌هاي موي پيوند شده به حالتي كاشته مي شوند كه بيشترين حجم مو را ايجاد نمايند. پس ازچند ماه،فوليكولي‌هاي موي پيوند شده شروع به رشدموهاي جديد مي نمايند. نتايج دائمي بوده و بسيار طبيعي به نظر مي رسد. بسياري از افراد پيوند موي طبيعي را به عنوان عملی كه باعث بهبود موفقيّت شغلي و اجتماعي 

 
درمان‌های جراحی پیوند مو اکنون کاملاً شناخته شده است. به خاطر آنکه نتایج آنها دائم می‌باشد، اگر جراحی به خوبی انجام گردد وهمه چیز بهبود یابد،دیگر هیچ نیازی به کلاه گیس یا استفاده از لوسیون‌ها یاقرص‌ها وجود ندارد. ولی هنوز درک درستی از جراحی پیوند مو در بسیاری موارد وجود ندارد
اصول درمان جراحی پیوند مو
اولین اصل در جراحی پیوند مو به نام: اتوگرافت می‌باشد. معنی این کلمه آنست که منبع
 فولیکول‌های مو برای پیوند مو خود شخص است. کسی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد، ناحیه دهنده خود را دارد. که معنی آن اینست که به جای دریافت فولیکول‌های مو از شخص دیگر، آنها همیشه از منطقه اهدا کننده خود شخص که تحت عمل قرار می گیرد برداشته می‌شود .

اهداء بافت به خود فرد تمام مشکلاتی که در زمینه پیوند اعضا از شخص دیگر را دارد از بین می‌برد همانند هزینه اهداء، بانک اعضاء، رد پیوند و نیاز به تضعیف سیستم ایمنی فرد پیوند گیرنده.


  1. کاشت مو به صورت متراکم در مواقعی که تراکم بالایی مورد نیاز است و بانک موی بیمار جواب گو است
  2. کاشت مو بدون کوتاه کردن موها مواردی همانند خانم ها،که بیمار نمی خواهد موی سرش در طی پیوند مو کوتاه گردد.
  3. کاشت ابرو با روش Ultra Refind کاشت ابرو با ظرافت و استفاده از گرافت های نازک و سوزن های بسیار ظریف.
  4. کاشت مو در حالت خواب و  بی دردی کامل بدون بیهوشی
کاشت مو در دنیا به 4 روش مختلف صورت می پذیرد که شامل موارد زیر می باشد:

کاشت مو به روش نواری یا روش FUT:به برداشت فولیکول های مو به صورت نواری از پشت سر فرد را می گویند. که در این روش در هر مرحله بر حسب تراکم بانک موی بیمار و وضعیت موی سر او حدود 2000 تا 3000 گراف که بین حدود 4 تا 8 هزار تار مو را شامل می شود در  این روش قابل انجام خواهد بود  

 کاشت مو به روش تک تک یا  روشFIT :به برداشت فولیکول ها به صورت تک تک از پشت سر فرد می باشد

کاشت مو به روش ترکیبی :این مدل ترکیبی از دو روش تک تک و روش نواری می باشد.

کاشت مو به روش فوق ترکیبی :این مدل ترکیبی از روش سوپر تک تک و روش نواری می باشد.


اگر شما به انجام عمل جراحی میکروگرافت علاقه‌مند هستید این فصل به این مسئله می‌پردازد، که چگونه به بهترین حالت جهت انجام این عمل آماده شوید. حین انجام این جراحی چگونه است و بعد از تکمیل عمل چه انتظاراتی باید داشته باشید. 
اولین قدم قبل از اقدام به عمل پیوند موی طبیعی قطع مصرف سیگار است. همچنین از مصرف هر نوع مسکّن بدون نسخه و یا مکمل‌های غذایی که باعث رقیق شدن خون در طی جراحی می‌گردد پرهیز شود. صدها شکاف بسیار ریز در روی پوست سر در طی جراحی میکروگرافت ایجاد می‌گردد اما عمل انعقاد خون باعث می‌گردد که تقریبا هیچ نوع خونریزی که مانع کار جراحی باشد صورت نگیرد. اما سیگار کشیدن باعث رقیق شدن خون می‌شود. 

داروهایی مانند آسپیرین، مکمل‌های ویتامینه و ویتامین (E) نیز باعث کاهش انعقادپذیری خون میباشد. رقیق شدن خون در طی عمل پیوند مو میکروگرافت مشکل خطرناکی ایجاد نمی نماید اما سرعت عمل را آهسته می‌کند. از مصرف آسپیرین، ویتامین (E) وهر نوع مکمل غذایی و ویتامینی و گیاهی حداقل 1 هفته قبل از عمل پرهیز گردد. سایر داروهایی که نباید مصرف شود مسکن‌های هم خانواده آسپیرین همانند بروفن، ناپروکسن، تولمتین، کپسول ایندومتاسین، پیروکسیکام است. شب قبل و صبح قبل از عمل استحمام کرده و سر خود را با مخلوطی از شامپو و بتادین شستشو دهید اما از نرم کننده مو و سایر مواد حالت دهنده مو استفاده نکنید‌.

قبل از عمل جراحی کاشت مو غذای مقوی و مختصری بخورید اما از مصرف مواد کافئین دار مثل چای یا قهوه خودداری نمائید. مصرف میوه‌هایی همانند انگور، سیب و موز انتخاب مناسبی هستند. از مصرف مایعات زیاد خودداری نمایید. روز عمل لباس‌هایی بپوشید که دکمه یا زیپ داشته باشند و در صورت سرد بودن هوا لباس گرم همراه بیاورید. به خاطر اینکه رانندگی بعد از عمل ممنوع است با ماشین شخصی به مطب مراجعه ننمایید. 

وقتی شما وارد مطب می‌‌شوید یک لباس جراحی یک بار مصرف به شما پوشانده می‌شود و تعدادی عکس از وضعیت موهایتان گرفته شده و چند نوع دارو دریافت می‌کنید : یک داروی آرام بخش، یک مسکن و یک داروی ضد تورم.جراح مجددا توضیحاتی در مورد طرح درمانی شما داده و منطقه‌ای که احتیاج به درمان دارد را روی پوست شما مشخص می‌کند. سپس شما به اطاق جراحی هدایت شده وبه حالتی که صورت به طرف پایین است روی تختی مخصوص خوابانیده می‌شوید .یک نوار باریک از ناحیه پشت سر شما با قیچی کوتاه شده وپس از انجام بی‌حسی فولیکول‌های مو برداشته شده وتحویل دست یاران پزشکی می‌شود تا عمل برش میکروگرافت‌ها را روی آن صورت دهند.در این حال منطقه برداشت پشت سر با نخ بخیه بسیار ظریف به طرز زیبایی دوخته می‌شود وپس از آن بانداژ فشاری با استفاده از هد باند بر روی آن منطقه گذاشته می‌شود.


در حالی که جرّاح مشغول بخیه ناحیه پشت سر است تیم پزشکی مشغول جدا سازی گرافتها و نبدیل نوار باریک به گرافت‌های چندتایی هستند که این مرحله جدا کردن گرافتها چندین ساعت به طول می‌انجامد. پس از آن بیمار به حالت نشسته برگشته و جراح پس از بی‌حس کردن ناحیه جلویی سر محل‌های دریافت گرافت‌ها را با تیغ‌های بسیار ظریفی ایجاد می‌نماید. این مرحله احتیاج به دقت زیادی دارد تا جهت و زاویه و تراکم موها به حالت طبیعی حفظ شود. بعضی از گرافت‌ها در منطقه بین موها کاشته می‌شوند و باید دقت کافی شود که آسیب به ریشه موهای قبلی وارد نشود، در حالی که باید نسبت به فاصله لازم بین گرافت‌ها نیز دقت شود. سپس گرافت‌ها داخل مناطق گیرنده کاشته می‌شوند. اغلب گرافت‌های تکی در خط رویش وگرافت‌های چندتایی در پشت این منطقه کاشته می‌شوند. این مرحله ممکن است 3-2 ساعت به طول انجامد. بر حسب تعداد گرافت، در طی این زمان بیمار ممکن است خوابیده باشد و گاها بیدار گردد. نهایتا تمام گرافت‌ها داخل نقاط گیرنده کاشته شده و جراحی کامل می‌گردد. پس از قرار دادن کلیه گرافت‌ها پوست سر تمیز شده به گونه‌ای که گرافت‌ها کاملا قابل مشاهده است.

موارد کاربرد روش کاشت و پیوند مو FIT
1-افرادی که علاقه‌ای به روش نواری ندارند.
2-افرادی که پوست سر سفت یا کشش پوستی ضعیفی دارند.
3-افرادی که معمولاً موها را همیشه کوتاه می‌کنند همانند ورزشکاران، نظامیان و ... 
4-افرادی که تمایل به جراحی ندارند.
5-افراد بالای 40 سال که منطقه‌ی ریزش کمی داشته باشند.

کسانی که کاندید انجام FIT نیستند
1-افراد زیر سن 25 سال
2-کسانی که بانک موی ضعیف از نظر تراکم یا ضخامت دارند.
3-کسانی که در معرض ریزش موی دائمی هستند و جلسات بعدی جهت کاشت مو نیاز دارند.
4-افرادی که پوست اسکارساز و یا دارای کلوئید دارند.

کاشت مو طبیعی اصفهان


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کلینیک آفتاب می باشد.
Web Analytics