کاشت مو طبیعی اصفهان

PRP چیست؟


PRP
چیست؟

تکنیک PRP که مخفف کلمه Platete Rich Plasma می باشد تکنیکی است که از حدود 20 سال قبل در آمریکا در زمینه ارتوپدی و جراحی مورد استفاده قرار می گرفته است.

مکانیزم کارPRP به طور مختصر و ساده به قرار زیر است:

وقتی که قسمتی از دست شما دچار بریدگی سطحی می شود چه اتفاقی می افتد؟

1 تا 2 روز بعد لبه های زخم به هم نزدیک میگردد و بعد از 5 تا 7 روز بافت پوست به صورت کامل ترمیم می شود و اثری از خراش قبلی وجود ندارد. مکانیزم واقعی این پدیده که به نظر ساده می آید. اما در عمل بسیار پیچیده است و جزء موارد عجیب خلقت می باشد چگونه است؟

پس از سال ها تحقیق و بررسی دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که در خون انسان مواد فعال زنده بافتی از پلاکت های خون ترشح می گردد. در تکنیک PRP از طریق مکانیزم پیچیده ای که فقط شرکت های سازنده کیت های PRP از تکنولوژی آن برخوردارند این مواد محرک رشد از خون فرد طی فرآیندی گرفته شده و پس از فعال سازی در بافت های مختلف بدن که جهت درمان احتیاج می باشد تزریق می گردد.

این کار حدود 2 دهه است که در آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد های اولیه آن محدود به ترمیم غضروف، مفاصل، منیسک و موارد مشابه بود اما در چند سال اخیر موارد کاربرد این تکنیک در امور زیبایی مطرح گردیده است که به قرار زیر می باشد:

1-   تقویت ریشه موها جهت افرادی که دچار ریزش بینابینی مو بوده و یا از سستی موها شکایت دارند

2-   تحرک رشد فولیکولهایی که هنوز زنده می باشند

3-   جوان سازی و زیبا سازی صورت

4-   از بین بردن چروک و پف دور چشم

5-   جوان سازی دست ها

کل فرآیند درمان حدود 20 دقیقه به طول می انجامد و به علت آن که مواد محرک رشد از خون فرد گرفته می شود هیچ گونه حساسیتی ندارد.

حدود 8CC خون از فرد گرفته شده و پس از جداسازی فاکتورهای رشد با استفاده از سوزن های ظریف مزوتراپی در کنار فولیکول های مو تزریق می گردد. نتیجه کار معمولا از ماه دوم تا سوم مشخص شده و معمولا نیاز به هیچ گونه تکراری قبل از 6 ماه تا 1 سال ندارد. 
کاشت مو طبیعی اصفهان
اینستاگرام دکتر رجالی تلگرام دکتر رجالی تماس با دکتر رجالی کلینیک دکتر رجالی فیس بوک دکتر رجالی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کلینیک آفتاب می باشد.
Web Analytics