کاشت مو طبیعی اصفهان

بهترین روش کاشت موی طبیعی کدام است


بهترین روش کاشت موی طبیعی کدام است: روش تک تک یا نواری؟

کاشت مو در دهه 50 یا 60 میلادی با روش پانچ های درشت یا روش تک تک آغاز گردید.

 اولین بار دکتر سوچی اوکودا  در زمان جنگ جهانی دوم استفاده از پانچ بیوپسی و روش برداشت تک تک  گرافت ها را انجام داد ، اما هیاهوی جنگ جهانی دوم کاشت مو را به فراموشی سپرد.

چندین سال بعد دکتر Norman Orentrichمجددا با استفاده از این تکنیک اولین کاشت مو را در کشورخودش آمریکا انجام داد. اما مشکل بزرگی گریبانگیر این روش بود، پانچ های بزرگ، نمایی عروسکی برای مو ایجاد می کرد و ایجاد خط رویش طبیعی با این روش میسر نبود به همین علت کاشت مو با روش پانچ های درشت یا تک تک طرفداران چندانی نداشت.

بعد از مدتی روش نواری ابداع گردید و با توجه به اینکه اندازه گرافت ها از پانچ گرافت قدیمی کمی کوچکتر بود از این روش استقبال بیشتری شد تا اینکه در سال 1986 دکتر Limmer در آمریکا کاربرد میکروسکوپ را در کاشت مو آغاز نمود.

باابداع این روش واستفاده از میکروسکوپ وتقسیم گرافت ها به واحد های کوچکتر،کاشت مو طرفداران بیشتری یافت. اما بعد از سال 2000 و ابداع پانچ های کوچک جدید جهت برداشت تک تک فولیکول مو روش کاشت مو بدون جراحی وبدون برش وارد عرصه پزشکی گردید و با ابداع دستگاه های مختلف برای برداشت و پانچ های با دقت زیاد و کوچک هر روز طرفداران این روش در دنیا بیشتر شد.

در چند سال اخیر تکنیک پیوند موی طبیعی بدون جراحی و برش باعث گردیده متقاضیان کاشت مو بیشتر گردد و جنبه عمومی تری در دنیا پیدا نماید.

با وجود متقاضیان روزافزون برای هر دو روش بیشتر افراد با این سردرگمی مواجه اند که بهترین روش برای کاشت مو کدام است که در این مقاله سعی شده است به این سوال متقاضیان پاسخ داده شود تا در این آشفته بازار بتوانند با آگاهی کامل روشی که مناسب آنان می باشد انتخاب نمایند.


جهت انجام کاشت مو به روش نواری یا تک تک توجه به نکات زیر مهم است:

1.      برای انجام کاشت موی طبیعی مراکزی را اتخاب کنید که هر دو روش را به خوبی انجام دهند ، مراکزی که فقط یک روش را انجام می دهند چون انتخاب دیگری ندارند ، شما را تشویق به انجام روشی که خود انجام می دهند می نمایندکه باعث گمراهی شما می شود.

2.      مراکزی را اتخاب کنید که پزشک از تبحر و تجربه کافی در زمینه پیوند مو داشته باشد،صرف کلمه تحت نظر جهت پیوند مو اصلا کافی نیست و پزشک پیوند مو باید خود تبحر کافی در انجام کلیه مراحل پیوند مو داشته باشد و مراحل اصلی را شخصا خود انجام دهد.در انتخاب پزشکی که برداشت گرافت ها را چه در روش نواری و چه در روش تک تک انجام ندهد و یا با کاشت گرافت ها آشنایی نداشته باشد دقت نمایید، توجه نمایید واژه تحت نظر پزشک واژه بی معنی است و در کشور های پیشرفته کلیه مراحل اصلی پیوند مو باید توسط پزشک انجام شود.

3.      جدیدا تیم های تشکیل شده که متشکل از عده ای تکنسین های پیوند مو می باشند که بدون تسلط کامل به علم پیوند موو صرفا بر اساس سابقه چند ماهه یا چند ساله در بعضی از مطب ها شروع به فعالیت در زمینه پزشکی کرده اند. صرف نظر از اینکه این مسئله خلاف قوانین کشور و دخالت در امور پزشکی محسوب می شود، فعالیت های این عده متاسفانه خسارات غیر قابل جبرانی به بسیاری از هم میهنان عزیز وارد می نماید.

4.      در روش برداشت نواری استفاده ازمیکروسکوپ جهت انجام کلیه مراحل بهترین گزینه است.قبل ازانجام کاشت مواز میکروسکوپی بودن کلیه مراحل مطمئن شوید.

5.      در روش برداشت تک تک مهم ترین مسئله سایز پانچی است که برداشت انجام میشود در کلیه مراکز حرفه ای دنبا سایز پانچ از یک میلی متر بیشتر نیست. استفاده از سایز پانچ های بزرگتر همانند آنچه در بعضی مراکز شیراز یا جنوب کشور دیده می شود باعث تخریب بانک موی بیمار برای همیشه و ایجاد نمای عروسکی و عدم پوشش کافی می گردد.


در چه مواردی روش نواری مناسب تر است؟

1.      در افرادی که سن پایینی دارند( معمولا زیر 30 سال) استفاده از روش نواری باعث حفظ بانک موی بیمار و نیز کاهش ریزش مجدد موهای کاشت شده می گردد.

2.      در افرادی که مو های ظریف و نازک دارند معمولا به روش  نواری جواب بهتری میدهند.

3.      در افرادی که میخواهند  موهایشا ن کوتاه نشود.

4.      در افرادی که کشش پوستی بالا دارند.:افرادی که کشش پوستی مناسب دارند تعدادگرافتی که قابل برداشت می باشد درروش نواری  نسبت به روش تک تک بیشتر است.


چه افرادی جهت روش برداشت تک تک مناسب تر هستند؟

1.      افراد با سن بالای 40 سال

2.      افرادی که عادت به کوتاه کردن موی خود دارند.

3.      اشخاصی که از انجام جراحی و برش ترس دارند.

4.      در افرادی که وسعت منطقه کاشت نسبت به بانک مو  وسیع نباشد.

5.      افرادی که بیش از دو جلسه جهت انجام کاشت مو نیاز نداشته باشند.


سخن آخر

در انتخاب مرکز مورد نظر و پزشک مناسب خود دقت لازم را به عمل آورده و حتما از کار های قبلی پزشک خود مطلع شوید.معمولا مراکزی که روش های مختلف را به خوبی ارائه می نمایند قابل اعتمادتر می باشند.

کاشت مو طبیعی اصفهان
اینستاگرام دکتر رجالی تلگرام دکتر رجالی تماس با دکتر رجالی کلینیک دکتر رجالی فیس بوک دکتر رجالی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کلینیک آفتاب می باشد.
Web Analytics